Wymarzona szkoła rodziców.

Karolina jest w pierwszej klasie elitarnego liceum. Rodzice zawsze mówili, że warto chodzić do dobrej szkoły, bo później łatwo dostać się na studia. Nie miała śmiałości powiedzieć im, że nie czuje się na siłach.

Nauka zawsze trudno jej przychodziła. Dobre oceny okupione były niewspółmiernym wysiłkiem. Karolina najczęściej spędzała czas na nauce, a jeśli nie uczyła się, to nie wolno jej było i tak spotykać się ze znajomymi, by nie odciągali jej od nauki. Pytana przez rodziców do jakiego liceum chce chodzić, wiedziała co odpowiedzieć, by byli zadowoleni.

Jednak zabrakło jej kilka punktów, by dostać się do tej szkoły. Była skrycie uszczęśliwiona. Zaczęła składać papiery do innego liceum, które lubiła z opowieści znajomych. Wiele koleżanek też tam rozpocznie naukę, więc wszystko układało się dobrze.

Pewnego dnia rodzice z tajemniczymi minami oświadczyli jej, że udało im się załatwić, by chodziła do „wymarzonego liceum“. Bała się powiedzieć – nie.

Rok szkolny zaczął się intensywną nauką, jednak oceny Karoliny były słabe. Kolejne sprawdziany upewniały ją, że nie da sobie rady.

Niektóre nauczycielki zaczęły robić nieprzyjemne komentarze – „ czy na pewno dobrze wybrałaś sobie szkołę?“ itp. Nowe koleżanki skoncentrowane na nauce, nie chciały poświęcać jej czasu na tłumaczenie trudnych do zrozumienia zagadnień. Karolina odważyła się powiedzieć rodzicom o wszystkim. Wybuchła awantura, że tyle dla niej zrobili, a ona nie potrafi odwdzięczyć się porządnymi ocenami.

Wyniki w nauce były coraz gorsze, Karolina uczyła się na pamięć niezrozumiałych treści, czuła się osamotniona i bezradna. Wpadła na genialny pomysł – zrobi sobie profil na facebooku, ale taki, że wszyscy będą jej zazdrościć jaka jest wspaniała i najlepsza ze wszystkich, wszyscy będą ją podziwiać.

Po dwóch tygodniach, wychowawczyni poprosiła rodziców Karoliny o spotkanie, by pokazać im wydruki zdjęć ich córki z facebooka – półnagiej, pretensjonalnej w pozach, wyzywającej dziewczyny. Wszyscy byli zaskoczeni, łącznie z Karoliną – jak mogło dojść do takiego skandalu!