Dla rodziców wyjątkowych dzieci

Naukowiec

Napoleon
Napoleon

Zaledwie 168 cm wzrostu i olbrzymi wpływ na historię miał urodzony w 1769 roku Napoleon I Bonaparte. Pochodzący ze zubożałej rodziny Korsykanin miał liczne rodzeństwo, dzieciństwo spędził u boku rodziców, trzech sióstr i czterech braci.

Reakcja Łańcuchowa
Reakcja Łańcuchowa

Reakcja łańcuchowa to termin kojarzony głównie z dziedziną chemii, odkryciem promieniotwórczości, istnieniem izotopów (czyli różnych odmian tego samego pierwiastka)

Geny
Geny

Gen to fragment składającego się z kwasów nukleinowych łańcucha DNA, jednostka dziedziczności warunkująca powstanie określonej cechy organizmu. To, jak wyglądamy, jaką mamy osobowość lub jaki jest poziom naszej inteligencji zawdzięczamy właśnie genom.

Ile waży powietrze
Ile waży powietrze

„Mam za niskie ciśnienie, muszę napić się kawy” – słyszymy niejednokrotnie z ust naszych rodziców i dziadków. Tylko co właściwie ma kawa do ciśnienia?

Labirynt
Labirynt

Labirynt - niegdyś grobowiec sekretów, dziś cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem jako miejsce rozrywki. Jeśli sięgniemy do czasów starożytnej Grecji

Łańcuch pokarmowy
Łańcuch pokarmowy

Po ziemniaku drepcze stonka, którą zje bażant, schwytany wkrótce potem przez lisa. Te zależności pokarmowe to natuarlna kolei rzeczy.

Czemu komary bzyczą?
Czemu komary bzyczą?

Nie ma chyba nic bardziej denerwującego podczas wakacji niż brzęczenie komara nad uchem. Potrafi ono doprowadzić do szału nawet najbardziej spokojnego człowieka.

Czemu kwiaty pachną
Czemu kwiaty pachną

Kiedy myślimy o kwiatach przychodzą na myśl zapachy i kolory. Róża wydziela delikatny, nie do pomylenia z żadnym innym zapach, jaśmin pachnie pięknie, ale i intensywnie,

Po co rybom płetwy?
Po co rybom płetwy?

Płetwy stanowią element budowy ciała ryb umożliwiający pływanie.

Czemu łzy są słone?
Czemu łzy są słone?

Łzy są produkowane przez gruczoły łzowe, leżące w górnym zewnętrznym rogu oczodołu.

Historia prądu elektrycznego
Historia prądu elektrycznego

Prąd elektryczny, jest wszechobecny znajduje się w każdym domu. To dzięki niemu mamy sztuczne światło, kiedy jest ciemno, to on zasila większość naszych domowych urządzeń

jajko - co siedzi w środku.
jajko - co siedzi w środku.

Jajko, a właściwie jajo jest jednym z etapów rozwoju nowego osobnika. W jaju rozwija się zarodek. Stanowi więc ono początkowo środowisko życia organizmu

Pokaż więcej artykułów
Psycholog Izablea Krauze